Jak se máš? Jsem Kryštof (Qr.ious) a toto je moje firma. Nechápu, jak jsem se dostal až sem. Velmi dobře si pamatuju, jak jsem svému šéfovi před 10 lety říkal, že jestli si mám vybrat mezi prací a hudbou, můžou si rovnou hledat někoho jiného. Ale i když jsem koncertoval a mám za sebou docela hezké hraní na akcích jako Colours of Ostrava, Sázava fest či FM City Fest, hraní v Irsku ve finále soutěže kapel a už ani nevím co ještě, vždy mi přišlo, že hudba má obecně vlastně jeden velký problém: Vendor Lock. Cože? 

Hudebníci (jako jsem já) jsou závislí. Na milosti Spotify, Apple Music a dalších platforem, že tam člověk pošle své dílo a ostatní ho hned ocení a pochopí. Jsou tací, kteří hudebníky učí, jak se přetrhnout, aby na těchto platformách byli úspěšní, ale realita je většinou taková, že jejich umění ocení tak maximálně máma. Když jsou mladí, tak i přítelkyně, ale když nejsou slavní do 30, pak už ani ta ne :D

V hudbě jsem dlouho hledal něco víc, víc než mi mohla dát. Hledal jsem doslova roky, prošel jsem si dnem, abych - konečně po letech - mohl říci, mám to! Abych si vytvořil vztah k jakémukoliv umělci, nestačí, aby se mi líbilo, jak zpívá či hraje. Potřebuju citít jeho jako člověka. Jeho duši. Jeho příběh. 

Proto mi dovol ti představit: Wizionary.comaudio-vizuální platformu na vyprávění příběhů pomocí hudby... Bude to "Trochu jiný příběh."

(Beta verze Wizionary - v. 0.89)

První verzi chceme pusit v lednu 24. Naše vize vypadá tak, že umožníme běžným lidem, hudebníkům, spisovatelům, designerům, videotvůrcům, malířířům, těm všem, aby společně nebo samostatně tvořili díla, která budou vyprávět příběh. A jednou, jednou budeme mít obrovskou budovu v New Yorku, kde v každém patře budou všichni tvořit unikátní-osobní díla.

Ale nemůžeme vše zvládnout najednou. Začneme u běžných lidí, kteří budou pomocí hudby psát příběhy. Ať už krátké, či rozsáhlé. Sám jsem jich napsal už několik a kdybych měl čas, dělal bych to od rána do večera.

Kancelář máme na příjemném místě v Praze nad Palackém náměstí vedle náplavky, tam k nám hledám někoho, kdo to chce rozjet! 

Jsi ten správný člověk pro nás protože:

 • Se ti líbí naše vize;
 • Máš kreativního ducha;
 • jsi svůj/svá, možná trochu zvláštní;
 • Baví tě Javascript a styly, protože je to vidět.

S jakým stackem se setkáš?

 • První verze Wizionary™ je v nejnovějším Drupalu, ale ten tu slouží pro product discovery proces. Později, jak to poroste, si to napíšeme sami. A v čem? To ještě uvidíme.
 • Potřebujeme pomoc s designem a usměrnit naše komponenty.
 • Javascript, CSS (nebo cokoliv co bude dávat smysl) budeš rozhodně potřebovat, ale...
 • ... Máš lepší nápad?
 • Taky budeš moci pomáhat našemu AI architektovi, který pro Wizioanry vytváří tzv. CCE™ (Content Creating Engine). Marek miluje Python a právě pracuje na tom, aby si všichni ve Wizioanry™ mohli generovat obrázky a oživovat je vlastní knihovnou animací.

Co nabízíme? 

 • Být u toho, když Wizionary změní svět;
 • full-time nebo part-time - dle možností
 • Benefity jsou takové, že ZMĚNÍŠ SVĚT!
 • Ti, kdo u toho budou od začátku, budou mít akciový podíl z prvního investičního kola (10 milionů korun? Sázel bych na dolary).

Jaké jsou  požadavky?

 • Nezbytná je chuť dělat smysluplnou práci :)

Stručný závěr a poděkování

Takže :) Hledáme k nám někoho, s kým budeme rádi trávit čas. Někoho, kdo umí Front End a který bude s námi od začátku, než to všechno začalo...

Děkuji ti za tvůj čas. Těším se na tebe.

PS: Jestli se o mě chceš dozvědět více, můžeš se podívat na Rozhovor na Musicserveru, kde povídám (kromě o Wizionary) taky o tom, proč jsem namísto hledání sebe sama v minulosti hledal masku.

Dává ti to smysl? Napiš na drupalarts@gmail.com.