O Drupalu sice jen v superlativech, ale přeci jen, je drobnůstka, která u rozsáhlých webů působí uživatelům potíže. Jde o zařazení do rozsáhlého menu. 

Když přidáváte stranu a snažíte se jí přidat do menu, musíte si uvnitř editace zakliknout "Vytvořit položku menu" a pak vybrat (v tomto případě) z gigantického megaseznamu, až se vám pomalu nerozjede select. 

Jak jsme toto vyřešili na Univerzitě v Pardubicích? jednoduše :) Přímo na stránku pod menu jsme přidali klikatelný odkaz: "Vytvořit podstranu". :)

Ohlas zákazníka

Naše redakční prostředí od pana Bernata je pro nás senzační. Umožňuje našim redaktorům dělat opravdu pestré profi stránky bez znalosti čehokoli víc než používání prohlížeče. Velkou brzdou je naše zastaralá rozsáhlá struktura webu (vzhledem k rozsáhlé struktuře organizace), redaktoři mají problémy se správným umístěním stránek do struktury. Vynález, se kterým pan Bernat přišel, naše trable beze zbytku řeší. Redaktoři teď mohou napřed najít místo, kam stránku dát prostým brouzdáním po stránkách a jedním kliknutím ji vytvořit na správném místě

Bc. Jan HejlOddělení webových aplikací Univerzity Pardubice